...إِنَّ حَدِيثَنٰا یُحْیِی الْقُلُوبَ...

09 

... آثار دنیوی زیارت امام حسین (علیه السلام) ...

روی عن الباقر علیه السلام قال:

مُرُوا شِيعَتَنَا بِزِيَارَةِ قَبْرِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ (علیهما السلام) فَإِنَّ إِتْيَانَهُ يَزِيدُ فِي الرِّزْقِ وَ يَمُدُّ فِي الْعُمُرِ وَ يَدْفَعُ مَدَافِعَ السَّوْءِ

شیعیان ما را به زیارت کردن قبر سید الشهداء علیه السلام امر کنید. پس همانا زیارت کردن قبر مطهر حضرت ، رزق و روزی را زیاد می کند و عمر را طولانی می گرداند و بدیها (گرفتاریها) را از انسان  دور می کند.

امام باقر (ع)

اَعُوذُ بِالله مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیمِ

بِسمِ الله الرَّحمنِ الرَّحیمِ

روایت از امام باقر علیه السلام منقول است . حضرت فرمودند: امر کنید ، سفارش کنید به شیعیان ما به اینکه بروند برای زیارت قبر حسین بن علی علیهما السلام. این یعنی این تذکر را به آنها بدهید. مُرُوا شِیعَتَنَا. شیعیان ما را به آنها امر کنید برو به زیارت. 3 اثر را در این روایت حضرت می‌فرماید برای زیارت قبر امام حسین (علیه السلام).

اول: فَإِنَّ إِتْیَانَهُ یَزِیدُ فِی الرِّزْقِ. اگر کسی برود و زیارت کند قبر حسین علیه السلام را ، بر روزی او افزوده می شود، وسعت رزق می آورد. یَزِیدُ فِی الرِّزْقِ.

دوم: وَ یَمُدُّ فِی الْعُمُرِ. طول عمر می آورد برای انسان. اثر این زیارت این است. وَ یَدْفَعُ مَدَافِعَ السَّوْءِ. انسان را حفظ می کند از پیشامدهای ناگوار.

البته در این روایت عرض کردم این 3 تا اثر را امام باقر علیه‌السلام می‌فرمایند. در این روایت ، اینها آثار به تعبیر ما آثار مادی است که در این عالم انسان باصطلاح بر اثر زیارت قبر حسین علیه‌السلام ، این نائل به آن می‌شود. این غیر از آن روایاتی است که در باب مسائل معنوی وارد شده است که آنجا نسبت به هر گام حج و عمره آمده.

این روایتی که من خواندم اثرش ، اثر ظاهری مادی در این عالم بود. یعنی مسأله وسعت رزق و طول عمر و دفع پیشامدهای ناگوار. این جنبه‌های باصطلاح ما مادی این عالم بود. آن چیز بحث دیگری است. آن را دیگر خود خدا می‌داند آنرا . ما نمی‌توانیم تقدیر و اندازه‌گیری کنیم.

سند حدیث: بحارالانوار ج98 ص4 و ص48 و ص10 و ص107– وسائل الشیعه ج14 ص413 و ص445
مستندات:
فیسبوک
توئیتر
لینکداین
واتساپ
تلگرام
ایمیل
چاپ
اشتراک
ایمیل برای
guest
0 نظر
بازخوردهای درون متنی
مشاهده همه دیدگاه‌ها
سبد خرید
0
نظری دارید؟ لطفاً آن را ثبت کنید.x