همکاری با ما

با آغاز فعالیت مؤسسۀ مصابیح الهدی در سال ۱۳۸۸ هـ.ش و تمرکز مراحل حفظ آثار در این مجموعه، نیاز به انتشار تراث به‌جای مانده از مرحوم استاد به طالبان این معارف، بیش از پیش احساس شد. در این مسیر، موسسه مصابیح‌الهدی همواره پذیرای درخواست دوستداران استاد و میراثش بود که مایل بودند گوشه‌ای از بار این مسئولیت را به دوش گیرند و نقشی در این مهم ایفا کنند. با گذشت زمان، گسترش حوزه‌های تبلیغی به انواع رسانه و توسعه دایره طالبان این آثار، باعث شد این قبیل مساعدت‌ها و همکاری‌های بیرونی با موسسه روانتر و پررنگ‌تر شود و توانست سرعت انتشار آثار به جای مانده از مرحوم استاد را افزون کند. اکنون که در گذر ایام، حوزه‌های فعالیت موسسه مدوّن گشته، مؤسسۀ مصابیح‌الهدی دستان همه عزیزانی که قصد دارند به نحوی سهمی در رساندن این معارف به جامعه داشته باشند را به گرمی می‌فشارد و می‌کوشد که از دریچه این صفحه راهی برای آشنایی و تعاون باز کند. چانچه در هر یک از حوزه‌های زیر صاحب توانمندی هستید می‌توانید با استفاده از فرم انتهای همین صفحه، همیاری را با معرفی خود و توانایی‌هایتان آغاز کنید:

ویرایش و تدوین

یکی از ابتدایی‌ترین قدم‌های موسسه در مسیر حفظ و نشر، پیاده‌سازی جلسات حضرت استاد است. امری که در نگاه اول ساده به نظر می‌رسید اما از آنجا که سند تهیه‌شده مبنای همه مراحل بعدی قرار می‌گیرد، ایراد در آن به همه مستندات بعدی منتقل می‌شود. ضمن آنکه موسسه هزینه نامحسوس و در عین حال زیادی را برای آن متقبل می‌شود.

بایگانی صحیح، شناسنامه دقیق، طبقه‌بندی درست، تصحیح محاورات و بسیاری موارد دیگر از ظرافت‌های همین مرحله پایه‌ایست که موسسه با ارائه شیوه‌نامه به پیاده‌ساز، سعی می‌کند ایرادات سند به‌دست آمده از این مرحله را به حداقل برساند.

از مهمترین چالش‌ها در این قدم، بررسی ادبیات گویشی و خطابی متن اولیه است. آماده سازی این متن به گونه‌ای که ضمن حفظ امانت مقتضیات کتابت را در خود باشد از جمله ظرافت‌های این کار است.

بازخوانی، نشانه گذاری، ویراستاری ادبی و تصحیح مجدد، از دیگر مراحل مهم، زمانبر و پرهزینه‌ایست که تنها به اشاره عناوین آن اکتفا کردیم.

اگر باور دارید در هر یک از این مراحل صاحب توانمندی هستید از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.

واحد پژوهش

هر یک از دروس اخلاق، فقه، اصول و تفسیر معظم‌له، مراحل متعددی را طی می‌کند تا به یک سند قابل ارائه تبدیل شود اما فرآیندی که در واحد پژوهش بر روی دروس انجام می‌شود کاملا تخصصی و دقیق است. گاهی به دلیل وجود مشکل فنی در صوت ضبط شده از جلسات، لازم است با مراجعه به تعداد زیادی از جلسات دیگر و منابع حدیثی و معارفی به گزاره صحیح پی برد.

استخراج ارجاعات حدیثی، ارائه کتابت صحیح آیات و روایات، مشابه‌یابی، تعیین تیتر و عناوین، اختصاص کلیدواژه بندها و موارد علمی دیگر همه بر عهده واحد پژوهش است.

اگر میتوانید ما را در امور پژوهشی یاری دهید، اعلام دقیق تحصیلات و سوابق علمی در فرم زیر مزید امتنان است.

انتشارات

از مهمترین رسالت های موسسه پژوهشی مصابیح الهدی انتشار آثار مرحوم حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) در قالب کتاب است. در فاز نخست موسسه کتبی به صورت سلسه مباحث منتشر کرد که جلسات را گروه گروه در خود جای میدهند. غیر چند مورد، در انتشار اغلب این کتابها نگاه تالیفی- تحلیلی لحاظ نشد.

موسسه در ادامه و به موازات انتشار کتابهای جلسه محور، رو به تالیف آثاری می آورد که مبتنی بر مباحث معظم له بوده و با نگاه به گروه های سنی خاص از قالب شکلی قبلی خارج شده و شیوه استخراج و تلفیق در آنها به کار رفته است.

صفحه آرایی، طراحی جلد، مستند سازی، یکسان سازی، نمایه زنی اخذ شابک، فیپا و مجوز و … از جمله مراحلی است که در واحد انتشارات موسسه بر روی کتابها انجام می شود.

اگر در حوزه چاپ و نشر سابقه فعالیتی دارید و در عین حال مایل به همکاری با واحد انتشارات مجموعه هستید با ما تماس بگیرید.

بازاریابی و فروش

اهداف تبلیغی

امور رسانه‌ای

تامین مالی

سبد خرید