مجموعه سلوک عاشورایی
بینش و نگرش
هدف‌شناسی و هدف‌گذاری مهمترین مقوله در زندگی انسان است. اگر انسان دچار بی‌هدفی یا اشتباه در هدف‌گذاری شود، بی‌تردید از مسیر صحیح و درست زندگی‌اش فاصله می‌گیرد. یافتن هدف صحیح همان مسئله‌ای است که از مزیّت‌های قیام امام‌حسین (علیه‌السّلام) است.
بررسی بیشتر ...
غیرت دینی
اگر نباشد غیرتی که در دل انسان مؤمن جاری است، در مقابل تهاجم‌ها علیه دین سکوت می‌کند. غیرت، جنبه‌های اخلاقی و عرفانی هم دارد؛ اگر برای شما هم نسبت‌به این بُعد مهم روحی سؤالاتی وجود دارد،
بررسی بیشتر ...
شرح خطبه منا
آنچه در تحولات دنیا و فضای سیاسی وظیفۀ مردم است، در این خطبۀ شریف تبیین شده است. از طرفی هم آنچه بر گردن خواص جامعه است، بیان گردیده است. شرح بی‌نظیر معظم‌له (رحمهالله علیه) بر این خطبه، موجب شده که مباحث کاملاً نسبت‌به شرایط امروز روشن شود.
بررسی بیشتر ...
حق و باطل
گاهی این‌قدر این دو مفهوم به هم نزدیک هستند که حتی بزرگان جامعه هم در تشخیص حق از باطل دچار اشتباه می‌شوند. البته حق دارای ظرافت و ویژگی‌هایی است که از چشم‌های نافذ البصیره دور نمی‌نماند.
بررسی بیشتر ...
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
نقش اعمال در قیامت
مرگ یا تولدی دوباره
آنچه در این مجلد خواهیم خواند عبارت است از : پیامدهای خوف یا غفلت از مرگ، نگاه به مرگ، کسانی که از مرگ هراس ندارند، اشتیاق به مرگ، نهی تمنای مرگ، راه‌های تحصیل اشتیاق به مرگ، راه شناسایی اشتیاق به مرگ و برای مؤمن مرگ بهتر است یا زندگی.
بررسی بیشتر ...
هنگامه مرگ
آنچه در این مجلد خواهیم خواند عبارت است از : چه موجوداتی قبض روح می‌کنند، تمثلات انسان، حین مرگ، مرگ در ذائقه مومن، بشارت‌ها و مشاهدات هنگام مرگ و مشاهدۀ امام علی (علیه السلام) حین مرگ.
بررسی بیشتر ...
بــــــرزخ
آنچه در این مجلد خواهیم خواند عبارت است از: مقایسه دنیا، برزخ و آخرت، سؤال در برزخ، بروز و ظهور ملکات نفسانی در برزخ، نقش اعمال جوارحی در برزخ، چگونگی ارتباط با عالم برزخ و جایگاه روح مؤمن در برزخ.
بررسی بیشتر ...
ثبت و ضبط اعمال
آنچه در این مجلد خواهیم خواند عبارت است از : نگارش عمل بر روح انسان و نامه عمل، انواع فرشتگان کاتب اعمال و کیفیت نگارش، تفضلات الهی در نگارش اعمال بندگان، چگونگی اطلاع معصومین (علیهم السلام) از اعمال، نفع دنیوی و اخروی شاهدان اعمال برای انسان، واعظ درونی ...
بررسی بیشتر ...
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
اشتراک
ایمیل برای
guest
0 سوالات
بازخوردهای درون متنی
مشاهده همه دیدگاه‌ها
سبد خرید
0
نظری دارید؟ لطفاً آن را ثبت کنید.x